Jagiellonska 1
DOM AUKCYJNY
I GALERIA SZTUKI
Godziny otwarcia:
PN-PT: 10:00 – 17:00
Sprawdź nas

Search

Z miłości do sztuki

Impresja

O Nas

Galeria Sztuki „Jagiellońska 1” rozpoczęła działalność pod koniec 2020 roku. Jest to nowe miejsce na kulturalnej mapie Bydgoszczy, w którym oprócz wystaw organizowane są cykliczne aukcje sztuki.

Siedziba galerii znajduje się w samym centrum Bydgoszczy, w miejscu historycznej drukarni miejskiej. Aktualnie znajduje się tutaj nowoczesny budynek, w którym mieści się Bydgoskie Centrum Finansowe.

„Jagiellońska 1” zaczęła działalność prezentując dzieła z kolekcji prywatnej właściciela galerii – Roberta Gołębiowskiego, w skład której wchodzą dzieła dawnych mistrzów takich jak Jan van Goyen, Theobald Michau, Jean-Baptiste Monnoyer, Jan Miel, David III Ryckaert, czy bardzo bliski naszemu miastu Leon Wyczółkowski.

Jagiellońska 1

Oprócz sztuki dawnej w „Jagiellońskiej 1” prezentowana jest także sztuka współczesna i najnowsza. Do tej pory w galerii odbyły się wystawy Sabiny Marii Grzyb, Ewy Miller, Olgi Pelipas, Marcina Jaszczaka, Emilii Waszak, Piotra Banaszkiewicza, Dariusza Piekuta, Agnieszki Adamskiej, Michała Ostaniewicza, Małgorzaty Sęk, Katarzyny Pitek, Renaty Szyszlak, Jarosława Pijarowskiego, Macieja Gądora, Grzegorza Skawińskiego, Dariusza Kamysa, Łukasza Wodyńskiego, Marty Ipczyńskiej, Marty Rosenthal, Agnieszki „Kropki” Elwertowskiej-Komuniewskiej. Galeria jest współorganizatorem festiwalu sztuki „World Urban Art”, którego pierwsza edycja odbyła się w 2022 roku.

W galerii odbywają się również Aukcje Sztuki do których zapraszamy najlepszych i najlepiej rokujących Artystów z kraju i zagranicy.

Zajmujemy się

Aukcjami i sprzedażą obrazów
Doradztwem w zakresie sztuki
Organizacją eventów związanych ze sztuką
Oprawą obrazów

Pasja

Tworzenie to sztuka

Współpracujemy z ambitnymi ludźmi.

Chcielibyśmy razem stworzyć coś wspaniałego.