Jagiellonska 1
DOM AUKCYJNY
I GALERIA SZTUKI
Godziny otwarcia:
PN-PT: 10:00 – 17:00
Sprawdź nas

Search

Jagiellońska 1
  -  Aktualności   -  Wernisaż malarstwa Ewy Miller „Układ współzależności”

Wystawa malarstwa „Układ współzależności”

Wernisaż 18.06.2021. godz. 18.00

Wystawa z możliwością zakupu 19.06.2021. – 7.07.2021.

Ewa Miller (ur. 1955 r.)
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie (1974), Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Wydział Wychowania Plastycznego (1995).Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Animator działalności kulturalnej i edukacyjnej. Autor i kurator projektu bydgoskich działań interdyscyplinarnych „Artyści Mieszkańcom – Mieszkańcy Miastu”.
Zajmuje się malarstwem, grafiką i formą przestrzenną, realizuje projekty interaktywne. Swoje prace tworzy w spójnych cyklach tematycznych: Reminiscencje z podróży, Mapy pamięci, Etiudy kontrolowane i Foliogramy. To etapy poszukiwania na płaszczyźnie folii fotograficznej/polimerowej współzależności i relacji przedmiotowych w wizualnym aspekcie lustrzanego odbicia. Kompozycje malarskie oparte są na wątkach narracji postpamięciowej, nakierowane są na obszar działań intuicyjnych. Impresje własne ukazuje wrażeniowo, w irracjonalnej przestrzeni, w zamkniętym formacie współgrających lub kontrastujących płaszczyzn.
Dorobek twórczy prezentowała na 12 wystawach indywidualnych w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu i Ostromecku. Brała udział w 38 prezentacjach zbiorowych w Poznaniu, Lubostroniu, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu, Warszawie i Solcu Kujawskim.
Uczestniczyła w 2 projektach międzynarodowych:
Internationaler Leeraner Salon/Kunst, Musik, Literatur, Galeria Miejska Leer ,Niemcy (2011);
Detal-piękno nie dostrzegane, Bydgoszcz i Kragujevac w miniaturze, Arthol MDK5, Bydgoszcz (2016)